Sonte në Rubikon ambasadori amerikan

16 Shkurt 2017 - 11:00      

Sonte në një intervistë për Rubikon vjen ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie.

Si e vlerëson ambasada amerikane procesin e dialogut me Serbinë dhe atë të demarkacionit me Malin e Zi? Cka për situatën politike në Kosovë dhe si do të vazhdoj ky angazhim edhe me ndërtimin e ambasadës së re? Cili është mesazhi i Amerikës për ëprvjetorin e 9-të të Kosovës?

Për këto dhe shumë çështje tjera, sonte në Rubikon ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie.

E enjte – 20:00
 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...