Enkelejda Arifi, mysafire në “Talk”

15 Shkurt 2017 - 18:42      

Këngëtarja e njohur shqiptare me prejardhje nga Çamëria, Enkelejda Arifi, rrëfen këtë javë në emisionin “Talk” për jetën dhe karrierën e saj.

Me rastin e përvjetorit të nëntë të shtetësisë së Kosovës, si e kujton Enkelejda momentin historik, shpalljen e pavarësisë? Cilat janë momentet kryesore në karrierën e saj? Cili thotë se është kulmi i karrierës? Çfarë, sipas saj, e bënë muzikën të bukur? Kur ishte kontakti i parë me publikun dhe artistët nga Kosova? Çfarë i kishte lënë përshtypje? Pas martesës, sa e kishte pasur të vështirë të mësohet me jetën në Kosovë, saktësisht në Gjilan? Cilat janë projektet e reja?

“Talk”-un mund ta ndiqni të shtunën nga ora 18:00.

 

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...