Arlind Krivaqa zyrtarisht pjesë e Kosovës në futsall

16 Shkurt 2017 - 23:17      

Arlind Krivaqa do të jetë pjesë e përfaqësueses së Kosovës në futsall, transmeton Koha.net.

Lajmin e ka bërë të ditur vet futbollisti përmes një postimi në Facebook, transmeton Koha.net. Ai thotë se ka pasur oferta edhe nga Shqipëria e Austria.

“Sot, më 16 shkurt 2017 mora vendim që të jem pjesë e kombëtares së Kosovës. Me ndihmën dhe këmbënguljen kryesore të Nehat Pajazitit, i cili ishte këmbëngulës për ta veshur unë fanellën e Kosovës dhe me dëshirën time për ta përfaqësuar vendin tim, vendosa që të jem pjesë e Kosovës e jo të shtetit të Shqipërisë apo të Austrisë që isha i kërkuar nga disa në vazhdimësi. Bëra zgjidhjen që ma deshi zemra, besoj dhe shpresoj se së bashku do të shkojmë drejt sukseseve të reja”, ka shkruar ai në Facebook.

Ai më tutje ka thënë se, “falënderoj edhe ndihmës trajnerin e kombëtares Suad Keci edhe sekretarin e futsallit të Kosovës Skender Sadiku. Unë biri yt Kosovë”.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...