Foto: Reuters

Roma pothuajse kryen punë që në takimin e parë ndaj Villarrealit [video]

16 Shkurt 2017 - 22:52      

Tre gola nga Edin Xheko dhe një i Emerson i kanë dhënë fitoren Romës në takimin e parë ndaj Villarrealit në kuadër të Europa Ligës.

Italianët ishin fantastik në këtë ndeshje, duke treguar efikasitetin e lartë para portës së Villarrealit, transmeton Koha.net.

Emerson shënoi një supergol në minutën e 32.

Kurse në pjesën e dytë ishte sulmuesi boshnjak Edin Xheko që shkëlqeu duke shënuar tre gola.

Me këtë fitore Roma pothuajse është në fazën tjetër të Europa Ligës.


************** by ylberenexhipi
Edin Dzeko Goal HD - Villarreal vs AS Roma 0-2 by nammakuidla
Dzeko Second Goal (0:3) Villarreal vs Roma by GoalHunter1
Edin Dzeko Hattrick Goal HD - Villarreal vs AS... by jackeddine

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...