Dybala qetëson tifozët, thotë se do të vazhdojë me Juven

16 Shkurt 2017 - 21:09      

Paulo Dybala e sheh veten te Juventusi edhe për shumë vjet, ndërsa siguron tifozët se shumë shpejt di të nënshkruajë kontratën e re.

Talenti argjentinas, ka kontratë me klubin deri më 2020, por me kontratën e re ai do ta vazhdojë qëndrimin edhe për një vjet më shumë deri më 2021, transmeton KTV.

Nga 3.5 milionë euro sa merr në vjet, Dybala do të marr 5.5 milionë euro dhe deri në fund të kontratës kjo do të rritet deri në 7.5 milionë.

“Jemi shumë afër marrëveshjes dhe mungojnë vetëm detajet. Agjenti im do të arrijë në Itali për të biseduar me drejtorin Marotta, por ekziston vullneti i dyanshëm për rinovimin e kontratës”, ka thënë Dybala për Sky Italia.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...