Sonte në Rubikon debati për vizat

14 Shkurt 2017 - 10:24      

Sonte në Rubikon debatohet mbi liberalizimin e vizave dhe problemet që po shkaktojnë cenimin e lirisë së kosovarëve në zonën schengen.

A janë ashpërsuar kriteret për marrjen e vizave? Kush mban peshën kryesore që Kosova sot ende nuk ka perspektivë të qartë së kur do ta ketë liberalizimin e vizave? Si gjendet një zgjidhje në tërë këtë mes?

Për këto dhe shumë çështje tjera ndiqni debatin sonte në Rubikon me fillim prej orës 20:00. Rubikon kalohet ekskluzivisht vetëm në Kohavision. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...