Linda Halimi tjetër sukses, do performojë përkrah yjeve botëror

16 Shkurt 2017 - 09:25      

Tiranë, 16 Shkurt – Emri i saj po dëgjohet shumë shpesh nëpër media, kjo për faktin se ajo po vazhdon me suksese në karrierën e saj.

Së fundmi, këngëtarja Linda Halimi, ka triumfuar në festivalin e këngës në RTSH, e cila këtë vit do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion me këngën “Botë”.

Por, vitin e kaluar ajo arriti të jetë mjaft e përfolur edhe në mediat ndërkombëtare, ku mori pjesë në American Idol dhe falë zërit të mrekullueshëm që ka, ajo mahniti të gjithë edhe pse nuk ja doli të jetë fituese e kësaj gare.

Një tjetër sukses për këngëtaren po vjen, ajo më datë 3 mars do të performojë përkrahë dy yjeve botërore në një event në Las Vegas.
Bëhet fjalë për artistët Back Streeet Boys dhe NeYo.

Një gjë të tillë e ka treguar vetë Linda, e cila është shprehur e lumtur për këtë gjë. Artistja shqiptare ka kohë që po pretendon që zëri t’i dëgjohet ndërkombëtarisht dhe si duket po ia del mjaft mirë.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...