Kënga “I besova” përplas Greta Koçin dhe “Chips”-in [video]

27 Shkurt 2016 - 15:42      

Greta Koçi e “Chipsi” kanë qenë top-lajm ditëve të fundit në mediat tona, raporton emisioni “Express” në KTV.

Kjo, pasi sipas producentit të shumë hiteve, Besim Buzuku, i njohur si ‘‘Chipsi”, atij i është mohuar e drejta autoriale nga Greta, për këngën e fundit, “I besova” Koçi. Mirëpo, Koçi në anën tjetër, e mohon një gjë të tillë.

Ndryshe, “Chips”-i në një intervistë për emisionin tonë, ka thënë se e drejta autoriale i është mohuar edhe nga të tjerë emra të estradës, përfshirë edhe Bleron.

Se çfarë ka thënë, do të mund ta kuptoni në vazhdim. 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...