Foto: Koha / arkiv

Derbi në Drenas hap qysh në fillim garën e madhe

20 Gusht 2016 - 09:40      

Ndeshja në mes Ferronikelit e Besës premton hapje spektakolare të edicionit të ri të Vala Superligës së Kosovës në futboll.

Kështu ka thënë trajneri i Besës së Pejës, Gani Sejdiu, të premten. Në fakt edicioni i parë i kampionatit të Kosovës, pas pranimit në FIFA e UEFA, është hapur të premten me ndeshjen mes Prishtinës e Llapit, shkruan sot “Koha Ditore”. Por derbi i xhiros së parë, mes Ferronikelit e Besës, luhet sot nga ora 16:00 në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Ferronikeli është kampion i dy edicioneve të fundit dhe ka pretendime për titullin e tretë rresht. Titullin e kërkon edhe Besa që ka angazhuar Sejdiun dhe është përforcuar me shumë lojtarë.

“Kjo ndeshje është uvertura më e mirë për kampionatin e parë si anëtarë të FIFA-s e UEFA-s. Takohen dy prej ekipeve kryesore dhe pres një hapje spektakolare të edicionit. Është derbi i mirëfilltë, dy ekipet do të ofrojnë maksimumin për të vërtetuar kualitetin”, ka thënë Gani Sejdiu... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...