Ministrin e shëndetësisë s'e njeh as ministria e tij [foto]

19 Dhjetor 2014 - 19:02      

Shumë kë e ka befasuar ardhja e dr. Imet Rrahmanit në krye të Ministrisë së Shëndetësisë, një figurë e panjohur politikisht.

Ai kishte arritur të marrë vetëm 640 vota, raporton Koha.net. Prandaj pakkush e njihte ministrin e LDK-së.

Por një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot, kur ministrin e këtij dikasteri duket se nuk e njeh as vetë institucioni që ka marrë ta drejtojë.

Në një komunikatë për shtyp të kësaj ministrie, pas takimit me ambasadoren Tracy Ann Jacobson, ministrit i referohet herë Rrahmani e herë Mehmeti.

© KOHA.net

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...