Fotografi fantastike të Londrës që shfaqin evolucionin 2 mijë vjeçar të qytetit

16 Shkurt 2017 - 09:46      

Londra fillimisht ishte një vendbanim i vogël romak përgjatë lumit Thames, por sot, mbi 8.6 milionë njerëz e thërrasin atë shtëpi, transmeton koha.net.

Buisnessinsider ka zgjedhur 15 harta, piktura e fotografi të vjetra për të shfaqur rrugëtimin e kryeqytetit britanik.
Qyteti romak Landinium (tani Londra).

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...