Rama: Dashurimisht nga Valentini yt

14 Shkurt 2017 - 22:38      

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me rastin e Shën Valentinit ka botuar në Facebook një foto me shkodranin Pashko Ashiku, e shoqëruar me shprehjen "ha me sy" të zgjedhurën e tij të zemrës.

Shkrimi i kryeministrit Rama:

"Dashurimisht nga Valentini yt"

Shprehja e famshme e Shën Valentinit, shkruar, sipas traditës, në një pusullë për një konfidente të tij përpara se të jepte jetën si martir, lexohet qartazi në vështrimin e ekzaltuar të qytetarit sqimatar të Shkodrës, Pashko Ashikut - nëse nuk do ta kishte patur kështu mbiemrin, do të duhej t'ja kishim shpikur për këtë rast - i cili e "ha me sy" të zgjedhurën e tij të zemrës.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...