Ruanda ua ndalon mjekëve përdorimin e telefonave

13 Shkurt 2017 - 14:26      

Ministrja e Shëndetësisë së Ruandës, Diane Gashumba, ka deklaruar se nuk do të lejojnë përdorimin e telefonëve nga mjekët gjatë kohës kur këta të fundit të jenë në punë.

Sipas një lajmi të mediave vendase thuhet se ministrja është shprehur se do të ndalojë përdorimin e telefonit për çdo punonjës të shëndetësisë.

Gashumba, transmeton aa, ka thënë se zyrtarët e kësaj ministrie janë duke punuar për këtë nismë.

Thuhet se vendimi për ndalimin e përdorimit të telefonit nga punonjësit e shëndetësisë, ka ardhur pas ankesave të shumta të qytetarëve në lidhje me këtë çështje.

Me këtë vendim i cili pritet të hyjë në fuqi muajin e ardhshëm, synohet të rritet cilësia në shërbimet shëndetësore. 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...