Foto: Reuters

Chelsea pa trajner shënon fitore

19 Dhjetor 2015 - 17:51      

Chelsea, skuadër e cila pardje shkarkoi trajnerin Jose Mourinho, ka shënuar fitore bindëse ndaj skuadrës e cila po lufton për mbijetesë, Sunderland.

Skuadra nga Londra tundi tre herë portën mysafire, të cilët arritën të shënojnë qysh në minutën e 5-të nga Ivanovic.

Në minutën e 13, Chelsea dyfishoi epërsinë përmes Pedros, rezultat që i çoi skuadrat në pushim.

Vetëm 5 minuta në pjesën e dytë, Oscar shënoi nga pika e bardhë, duke e çuar skuadrën e tij në rezultat 3 me 0.

Skuadra mysafire u kundërpërgjigj në minutën e 53 përmes Fabio Borinit, duke ngushtuar epërsinë në 3 me 1, rezultat me të cilin edhe përfundoi kjo ndeshje.

Chelsea tani pozicionohet në vendin e 15-të me 18 pikë të tubuara, ndërsa Sunderland në vendin e 19-të me 12 pikë të tubuara nga 17 ndeshje të zhvilluara.  

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...