Interi i Shaqirit kualifikohet në fazën tjetër të Europa Leagues

26 Shkurt 2015 - 20:52      

Interi është kualifikuar në 1/16 e finales së Europa Leagues duke mposhtur në shtëpi Celticun me rezultat minimal ndërsa tërë takimin e luajti mesfushori shqiptar Xherdan Shaqiri.

Ndeshja e parë që u zhvillua në Skoci përfundoi me barazim 3 me 3 ndërsa këtë ndeshje u shënua vetëm një gol sa për t’ia siguruar kualifikimin Interit.

Golin e vetëm në këtë takim e realizoi Fredy Guarin në minutën e 88-të.
© KOHA.net
 

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...