Kualifikohet Albin Tahiri, shtetet fqinje kualifikohen pas ankesës dhe presionit

16 Shkurt 2017 - 21:01      

Skitari, Albin Tahiri i ka siguruar kualifikimet për garën e së premtes që po mbahet në St. Moritz të Zvicrës, në disiplinën e sllallomit të madh.

Shtetet fqinje si Maqedonia, Mali i Zi e Serbia, nuk kanë arritur të kualifikohen për këtë garë.

Por, pas ankesës dhe presionit në mbledhjen që u mbajt në Zvicër, shtetet e lartcekura përfundimisht do të marrin pjesë në garë, edhe pse nuk e kanë siguruar kualifikimin në mënyrë të rregullt.

Lajmin për KTV-në e ka konfirmuar edhe vetë kryetari i Federatës Skitare të Kosovës, Milaim Kelmendi.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...