Gjobitet Manchester City për thyerjen e rregullave anti-doping

16 Shkurt 2017 - 17:51      

Manchester City është gjobitur me 35 mijë funta për thyerjen e rregullave anti-doping të Federatës së futbollit anglez, raporton BBC.

Klubeve iu kërkohet që të japin të dhëna të sakta të sesioneve trajnuese dhe vendndodhjen e lojtarëve në mënyrë që ata të jenë në dispozicion për testim në çdo kohë, transmeton Koha.net.

City ka dështuar në tri raste të japë të dorëzojë këto të dhëna.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...