Ibra vendos rekord të ri në Premier Ligë

5 Shkurt 2017 - 18:12      

Zlatan Ibrahimoviq ka vënë rekord të ri në Premier Ligë, duke u bërë futbollisti më i vjetër që ka arritur të shënojë 15 gola në një sezon të vetëm.

Ish futbollisti i PSG-së ka shënuar golin e 15-të në sezonin e parë në ndeshjen ndaj Leicesterit.

35-vjeçari shënoi golin e dytë në ndeshje, të cilën United po e fiton me rezultat 3 me 0.

Ibra ka shënuar 15 golat në 24 paraqitje.

 

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...