Kosova përball Shqipërisë në kualifikimet për Botërorin e femrave

19 Janar 2017 - 14:11      

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me përfaqësuesen e Shqipërisë në futbollin e femrave për roundin preliminar të kualifikimeve për Botërorin 2019 që mbahet në Francë.

Në shortin e hedhur Kosova dhe Shqipëria janë në grupin e dytë, së bashku me Greqinë dhe Maltën.

Kështu do të zhvillohen 4 mini-turne, me dy ekipet e para të grupeve që do të kalojnë në rrethin tjetër, që është faza e grupeve në kualifikime.

Turnetë parakualifikues zhvillohen nga 6 deri më 11 prill, në Shqipëri, Lituani, Gjeorgji dhe Ishujt Faro.

Ky është shorti i hedhur sot:
Grupi 1: Kazakistani, Estonia, Gjeorgjia, Letonia
Grupi 2: Greqia, Shqipëria, Malta, Kosova
Grupi 3: Izraeli, Moldavia, Lituania, Andorra
Grupi 4: Turqia, Ishujt Faroe, Mali i Zi, Luksemburgu
 © KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...