Distria inspirohet nga Majlinda, shpreson për medalje në “Tokio 2020”

14 Gusht 2016 - 21:55      

Distria Krasniqi, xhudistja e re kosovare, thotë se është shumë e lumtur që bashkëlojtarja e saj Majlinda Kelmendi ka marrë medaljen e Artë në “Rio 2016”.

Distria, që ishte pjesë e ekipit kosovar në Brazil thotë se fillimisht do të vazhdojë të garojë në të njëjtën kategori me Majlindën, atë deri 52 kilogramë, dhe më pas do të vendosë ku të vazhdojë për kualifikimet për Lojërat Olimpike të ardhshme.

Në “Tokio 2020” ajo thotë se shpreson të marrë pjesë dhe të kthehet me medalje në Kosovë.

“Kam pas fatin që i kam ndihmuar në përgatitje dhe jam e lumtur që fitoi sepse ajo e meritoi. Jam inspiruar shumë sepse nëse ajo mundet mundem edhe unë. Edhe dy vjet do të vazhdojmë në kategorinë deri 52 kilogramë. Pas dy vjetësh do të shohim e do të vendosim. Shpresoj që të marr pjesë në Tokio 2020 dhe shpresoj të fitoj një medalje”, ka thënë ajo për KTV-në.

 

Pëlqejeni faqen e Koha.net për sport
comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...