Gjilani proteston kundër Jabllanoviqit

21 Janar 2015 - 08:33      

Çështja e Trepçës dhe ajo e ministrit për Komunitete dhe Kthim, Aleksandër Jabllanoviq, në protestë po i ngrit edhe studentët e Universitetit “Kadri Zeka” në Gjilan.

Parlamenti Studentor i Universitetit "Kadri Zeka", Unioni i Studentëve Pro Evropian dega në Gjilan, Këshillat Studentore të Fakulteteve të UP-së dhe UKZ-së në Gjilan si dhe Organizata e Veteranëve të Luftës dega në Gjilan, do të mbajnë sot konferencë për media, me ç’rast do të paralajmërojnë marshin paqësor, transmeton kp.

Ky marsh paqësorë po organizohet të premten, për siç thuhet në një njoftim kundër deklaratave të ministrit Jabllanoviq si dhe tendencave të Serbisë ndaj Trepçës.

Në këtë konferencë përfaqësuesit e këtyre studentëve thotë se do të bëjnë të ditur rrjedhat e Marshit, dhe organizatave, partive, grupeve të tifozëve e institucioneve të cilat do t'i bashkohen marshit të së Premtes.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...