Prizreni me 200 mijë euro suficit të grantit qeveritar

16 Shkurt 2017 - 12:04      

Komuna e Prizrenit në bazë të komunikimit me Ministrinë e Financave ka raportuar se vitin e kaluar financiar e kishte mbyllur me rreth 200 mijë euro suficit të grantit qeveritar, shkruan sot Koha Ditore.

Sipas udhëheqësit të Drejtorisë së Financave të kësaj komune, kjo shumë paraqet një të arritur, pasi që përqindja e shpenzimit të buxhetit të alokuar nga granti qeveritar arrin në shkallën 99 për qind.
(Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...