Vjedhjet në Has e në Zhupë - shqetësuese për strukturat e sigurisë

16 Shkurt 2017 - 12:35      

Rastet e shtuara të vjedhjeve në trevën e Hasit dhe atë të Luginës së Lumëbardhit janë cilësuar si shqetësuese gjatë diskutimeve në mbledhjen e Këshillit Komunal të Sigurisë në Bashkësi të Prizrenit, shkruan sot Koha Ditore.

Madje një vlerësim të tillë e kanë dhënë edhe zyrtarët e Policisë së Kosovës, të cilët kanë theksuar se në këto zona kanë shtuar praninë e pjesëtarëve si edhe veprimet operativo-hetimore.
Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja, gjatë takimit të KKSB-së ka theksuar se në bazë të raporteve ditore të policisë del se gjendja e sigurisë në këtë komunë nuk është e keqe. Por ai ka miratuar si reagim të drejtë deklaratat e këshilltarit të LDK-së, Haziz Hodaj, rreth shtimit të rasteve të vjedhjeve në fshatrat e Hasit.
(Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...