MAPL-ja mohon konstatimin e vet për shkeljet ligjore të Kuvendit të Ferizajt

16 Shkurt 2017 - 09:32      

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal një javë pasi që i ka thënë gazetës se Kuvendi Komunal i Ferizajt ka shkelur Ligjin për Vetëqeverisje Lokale, kur ka miratuar vendimin për hedhje në diskutim publik të propozim-planit zhvillimor komunal, ka mohuar konstatimet e veta, shkruan sot Koha Ditore.

“Ne si ministri kemi monitoruar mbledhjen e Kuvendit të Komunës së Ferizajt të mbajtur më 31.1.2017, dhe kemi konstatuar se pika e rendit të ditës e cila është lidhur me propozim - planin zhvillimor komunal për të kaluar në diskutim publik është në kundërshtim me nenin 43.3 pika (e) e Ligjit për Vetëqeverisje Lokale”, thuhet në një përgjigje dërguar gazetës Divizioni për Informim dhe Komunikim i MAPL-së. E njëjta përgjigje i është dërguar edhe Rozafa Ukimerajt, sekretare e përgjithshme në këtë ministri.
(Më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...