Brenda 24 orësh sulmohen tre fëmijë nga qentë endacakë

16 Shkurt 2017 - 08:28      

Tre fëmijë kanë pësuar lëndime nga sulmet e qenve endacakë në Komunën e Podujevës para 2 ditësh brenda një periudhe 24- orëshe. Dy janë sulmuar në “Lagjen e Dëshmorëve” në Ballofc dhe një në fshatin Kërpimeh, shkruan sot Koha Ditore.

Është dashur edhe intervenimi kirurgjik i mjekëve. Ndërkohë, zyrtarët komunalë ende nuk kanë ndonjë zgjidhje se si t’i qasen këtij problemi. Ata janë duke pritur ndihmën e nivelit qendror. Zëdhënësi i Komunës, Nazmi Elezi, thotë se kanë kërkesa të vazhdueshme nga qytetarët për eliminimin e këtyre qenve.
(Teksti i plotë sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...