Vitia vjet inkasoi afër 1 milion euro

15 Shkurt 2017 - 16:59      

Komiteti për Politikë dhe Financa ka mbajtur të mërkurën mbledhjen e pare të rregullt në të cilën është shqyrtuar pasqyrat financiare të buxhetit komunale për periudhën janar-dhjetor-2016.

Ibrahim Rama, drejtor për Buxhet dhe Financa ka deklaruar se vitin e kaluar janë inkasuar 954 mijë euro që sipas tij këto të hyra krahasuar me periudhën e jetë të vitit 2015 ka shënuar një rritje për 172 mijë euro ose 22 për qind më shumë.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...