Foto: Ilustrim

Trajnim për guidat e çiklizmit malor

25 Tetor 2016 - 12:15      

Tri ditët e kaluara në fshatin Kuçishtë të Rugovës është mbajtur një trajnim për guida të çiklizmit malor. Kjo është hera e parë në Kosovë që mbahen trajnime të tilla dhe që certifikohen pjesëmarrësit për guida të çiklizmit malor.

Në këtë trajnim u është ofruar kandidatëve njohuri specifike, lidhur me çiklizmin malor, kulturën e çiklizmit dhe mësimin e teknikave dhe rregullave të ngasjes malore. Atyre u janë treguar edhe njohuritë themelore për ofrimin e ndihmës së parë personave të lënduar, shkruan sot “Koha Ditore”.

Ky trajnim është gjithashtu edhe për promovimin e ofertës turistike dhe për t’u njohur me shtigjet e çiklizmit malor që është zbatuar në kuadër të këtij projekti... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...