Në Gjilan ndërtohet edhe një shtëpi për skamnorët, deri në fund të vitit synohen 35 sosh [video]

7 Maj 2016 - 20:59      

Familja e Adurrahim Fejzullahut, qe një kohë të gjatë jetonte në këtë shtëpi të vjetër, raporton KTV.

Por, falë ndihmës së Këshillit Organizativ të fshatit Malishevë të Gjilanit, kjo familje 5-anëtarëshe u bë me shtëpi të re.

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se kjo është shtëpia e 27-të e ndërtuar.

Kurse, Agron Tahiri nga Këshilli i fshatit, ka thënë se më meritor për ndërtimin e shtëpive, është diaspora.

Haziri Fondi i Solidaritetit ende nuk është prekur, falë angazhimit të njerëzve të vullnetit të mire të Gjilanit, Anamoravës dhe mbarë Kosovës.

Në nëntorin e vitit 2014, në mbrëmjen e organizuar për të mbledhur fonde për të ndihmuar familjet në nevojë, ishte premtuar ndërtimi i këtyre shtëpive.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...