Kosova- tema e parë e bisedimeve BE- Beograd

19 Nëntor 2015 - 14:00      

Në mesin e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian është arritur konsensusi që të hapen kapitujt e parë negociues me Beogradin, e, si datë parimore e konferencës ndërqeveritare kur dhe do të zyrtarizohen negociatat, është 15 dhjetori.

Shefi i diplomacisë së Serbisë, Ivica Daçiq, ka konfirmuar për "Novosti" të Beogradit se në gjysmën e muajit të ardhshëm, është planifikuar mbajtja e takimit ndërmjet qeverisë serbe dhe të BE-së, transmeton Koha.net.

Daçiq ka thënë se Serbia negociatat me BE-në do t’i startojë me kapituj 35 dhe 32, që kanë të bëjnë me Kosovën dhe me kontrollin financiar.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...