Për nder të Pavarësisë Ahmeti nesër lëshon autobusët në qarkullim [foto]

16 Shkurt 2017 - 15:38      

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahemti nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij zyrtare ka treguar se nesër do të lëshohen në qarkullim autobusët për nderë të Pavarësisë së Kosovës, transmeton koha.net.

Ai ka treguar se me 17 shkurt që nga ora 06:00 do të jenë në qarkullim autobusët e ri, në linjat 1 dhe 4, ndërsa ka theksuar se risi e kësaj është fakti se linjat do të funksionojnë deri në ora 22:00.

Ky është postimi i plot i tij:

Për nder të ditës së pavarësisë, autobusët e ri lëshohen në qarkullim në linjat 1 dhe 4, nesër me 17 shkurt në ora 06:00.
Risi do të jetë fakti që linjat do të funksionojnë deri në ora 22:00.
Autobusët do të jenë çdo pesë minuta dhe nesër në 9 vjetorin e pavarësisë do të jetë falas për të gjithë.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...