Kryeshefi i shkarkuar i “Trafikut Urban” vazhdon të mbajë postin

16 Shkurt 2017 - 10:34      

Kryeshefi i ndërmarrjes publike komunale “Trafiku Urban”, Halil Mustafa, i cili është shkarkuar para dy ditësh nga Bordi i kësaj ndërmarrjeje, ka vazhduar të dalë në punë, i papenguar nga askush, shkruan sot Koha Ditore.

Këtë e ka bërë të ditur për “Kohën Ditore” Erzen Vraniqi, zyrtar për media në Komunën e Prishtinës, duke thënë se Mustafa ka vazhduar punën njësoj sikurse para marrjes së vendimit për shkarkimin e tij.

Ai ka theksuar se Mustafa duhet të vazhdojë punën rreth implementimit të transportit publik në Prishtinë.

“’Trafiku Urban’ do të punojë me të njëjtin kryeshef ekzekutiv, pra Halil Mustafën. Kjo ndërmarrje është në vlugun e punës, sepse është boshti i reformës së transportit publik në Prishtinë”, ka thënë Vraniqi.
(Teksti i plotë sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...