Foto: KOHA

Dështon projekti i mirëmbajtjes së kontejnerëve nëntokësorë, në kryeqytet

13 Shkurt 2017 - 08:49      

Kontejnerët nëntokësorë në Prishtinë, në të cilët janë investuar 200 mijë euro nga buxheti komunal, ka shumë kohë që nuk janë funksionalë, shkaku i dështimit të mirëmbajtjes së tyre.

Vendosja e këtyre kontejnerëve është bërë, më 2013, si projekt që do të bënte që mbeturinat të mos dukeshin në sipërfaqe, pasi që ato do të futeshin nën tokë sapo të hidheshin, e pastaj zbrazja e tyre do të bëhej po ashtu në mënyrë të veçantë, shkruan sot “Koha Ditore”.

Mungesën e mirëmbajtjes së tyre e konfirmojnë drejtues të Komunës së Prishtinës, por edhe ata të kompanisë “Pastrimi”, e cila ka qenë kompetente për mirëmbajtjen e tyre. Por, tashti të dyja palët japin arsye të ndryshme, se përse ka dështuar mirëmbajtja e këtyre kontejnerëve.

(Më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Tash gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...