Foto: KOHA

Komuna tha se rrugën “Ndue Përrlleshi” do ta rregullonte më 2016, por s’e bëri [video]

12 Shkurt 2017 - 17:01      

Ndonëse ishte thënë se rruga “Ndue Përlleshi” do të rregullohej para fillimit të 2017-ës, një gjë e tillë ende nuk ka ndodhur.

Gjendja në këtë rrugë vazhdon të mbetet e keqe, raporton 038 i KTV-së.

Madje, një pjesë e saj, në vendin ku kjo rrugë lidhet me atë “Isa Kastrati”, nuk është e shtruar fare.

Banorët e theksojnë nevojën për rregullimin e rrugës që po u shkakton vështirësi.

Megjithatë, pjesa që lidh dy rrugët mund të mbetet në këtë gjendje edhe për një kohë.

Pasi, sipas zyrtarëve të komunës, bëhet fjalë për pronë private. Ata shtojnë se mungon vullneti i pronarëve për bashkëpunim.

Sipas Tahirit, komuna nuk mund të bëjë asgjë pa gatishmërinë e pronarëve për bashkëpunim dhe arritjen e një marrëveshjeje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...