Koncepti McLaren X-1

McLareni planifikon superautomobil familjar

5 Korrik 2016 - 16:38      

McLareni pritet t’i bashkohet Ferrarit dhe Porsches duke ofruar një superautomobil familjar.

Sipas “Motoring”, McLareni është duke planifikuar një model të tillë, por akoma nuk është vendosur asgjë.

“Mendoj se do të eksperimentojmë, por nuk mendoj se ka shumë kërkesa për një McLaren familjar”, ka thënë menaxheri i shitjeve të McLarenit, Duncan Forrester.

Më parë, McLareni kishte thënë se nuk ka plane për të zgjeruar gamën e modeleve përtej tri serive që ka aktualisht – Seria Sport, Super Seria dhe Seria Finale, por sipas "Motoring" planet kanë ndryshuar.

Nëse një model me katër ulëse do të vijë, ai do të jetë i bazuar në modelet aktuale dhe me gjasë në modelin 570S.

 

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...