Mitsubishi konfirmon modelin e ri

15 Shkurt 2017 - 09:43      

Mitsubishi ka hyrë në tregun e modeleve “crossover” duke lansuar serinë e quajtur Eclipse Cross.

Rivali i modelit Nissan Qashqai pritet të debutojë në panairin e veturave Geneva Motor Show.

Eclipse është emër i njohur, sidomos për blerësit në Amerikë. Atje ka qenë një coupe me dy dyer fort e popullarizuar.

Detajet zyrtare ende nuk janë bërë të ditura, por tashmë dihet se Eclipse Cross do të ketë motorin turbo 1.5-litra me katër cilindra dhe ai diesel 2.2-litra.

Modeli do të dalë në shtije në pjesën e dytë të vitit 2017.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...