Policia nuk mundi t’ia lirojë rrugën ministrit Hoti për në veri [video]

18 Nëntor 2015 - 19:30      

Ministri i Financave, Avdullah Hoti vendosi të mërkurën që nga pika kufitare në Jarinje të prezantojë vendimin për dhënien e 40 mijë eurove për luftim të kontrabandës, por një gjë e tillë nuk u realizua, raporton KTV.

Një grup i qytetarëve serbë kishin vendosur bllokadë në Zveçan të cilët pamundësuan vizitën e ministritë në Jarinjë, transmeton Koha.net.

Pavarësisht diskutimeve mes ministrit, policia nuk ishte e gatshme që të ndërmerrte asnjë hap për lirimin e rrugës. Kjo bëri që vetë serbët lokal të nisnin përqeshjen me forcat e sigurisë, madje duke mos i marrë fare parasysh ata.

Pritjet për të realizuar qëllimin për në Jarinje u bënë të kota edhe pas pritjes 15 minutëshe në rrugën që të dërgon tek fshatrat shqiptare në veri rezultuan të kota dhe ministri bashkë me drejtorin e Doganave, stafin e tyre përcjellës dhe mediet u kthyen mbrapsht për në jug të Mitrovicës.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...