Kosova nuk pranohet në UNESCO për tri vota

9 Nëntor 2015 - 13:35      

Kosova nuk u pranua në UNESCO.

Për pranim të Kosovës në UNESCO votuan 92 shtete, kundër ishin 50, raporton Koha.net.

I munguan 3 vota për t’u pranuar.

Palestina votoi kundër pranimit të Kosovës në UNESCO.

Votimi i ardhshëm për pranimin e Kosovës në UNESCO mund të bëhet pas dy vjetësh, në vitin 2017.

© KOHA
 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...