Kosovari 20 vjeçar, kamikaz i ISIS-it që sulmoi qeverinë në Ramadi

24 Maj 2015 - 18:19      

“The Sunday Times” njoftoi se një 20-vjeçar shqiptar i Kosovës, me banim në Londër, është një ndër gjashtë kamikazët e ISIS, që ka hedhur veten në erë në Irak në një sulm ndaj ndërtesave qeveritare në Ramadi.

Fatlum Shalaku, kishte udhëtuar në Siri në 2013 bashkë me vëllanë e ij 23-vjeçar, edhe ky i vdekur tashmë në luftimet e muajit mars si xhihadist i ISIS-it, përcjell tch.

Dy vëllezërit kishin studiuar në një nga shkollat më të mira të Londrës perëndimore.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...