Foto: Alban Bujari

“Çka po ec si e killavt” i thotë infermierja gruas që e lindi fëmijën në korridor

6 Mars 2015 - 06:55      

Sabile Krasniqit nuk i kujtohet emri i vajzës të cilën e ka lindur në orët e mbrëmjes të se mërkurës në një korridor të Gjinekologjisë se QKUK-së, shkruan sot Koha Ditore.

Thotë se e ka nga “gjithë ato që i ndodhën gjatë lindjes”.

Emri i vajzës i kujtohet pas disa minutash. Kjo nënë ka treguar se vajzën të cilën e ka lindur pas 7 vjetëve martesë e ka shpëtuar zoti, se sa për QKUK-në ndoshta nuk do ta kishte. Qëndrimi i saj në Gjinekologji pak minuta para lindjes është shoqëruar me neglizhencë e ofendime nga stafi mjekësor. QKUK-ja duke u munduar të përgënjeshtrojë se një fëmijë ka lindur në korridor dhe gjatë lindjes ka rënë në dysheme, përmes një komunikate ka konfirmuar se kjo klinikë neglizhon dhe ofendon pacientët.

Sabile Krasniqi thotë se ka pas fat që e kishte veshur një “saballuk” të trashë i cili sipas saj e ka mbrojtur foshnjën që të bie në dysheme.

(Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore)

Tash gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA.net

 

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...