Qeveria Thaçi 2 e kryen mandatin pa pasur zëdhënës

8 Gusht 2014 - 10:46      

Qeverisa ‘Thaçi 2’ ka vendosur të përfundoi mandatin e saj pa emëruar një zëdhënës për media.

Gjatë katër viteve, kryeministri Thaçi nuk ia besoj këtë detyrë askujt, me përjashtim të disa rasteve kur në emër të Qeverisë fliste, zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi, i cili tash thotë se është në pushim.

Mediat patën probleme gjatë gjithë mandatit të kësaj Qeverie, pasi që nuk kishin një adrës se ku të drejtoheshin për çështje të ndryshme, shkruan KP. Megjithatë problemi i tyre është rritur që nga shpërbërja e Kuvendit të Kosovës sepse tanimë të heshtur duken edhe ministrat në detyrë.

Kurse, i vetmi që fliste më së shpeshti, Hajredin Kuçi, thotë se është në pushim deri më 15 gusht.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...