Në Kaçanik, Skënderbeu quhet “qafir” dhe goditet me shuplaka [video]

30 Qershor 2014 - 23:04      

Në qytetin e Kaçanikut, si duket, disa të rinjve nuk po u pëlqen busti i heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti - Skënderbeu.

Kjo dëshmohet në një video të postuar në Youtube e cila paraqet disa të rinj që e godasin me shuplaka dhe e ofendojnë me fjalë të rënda Skënderbeun.

Për ta, heroi kombëtar, Skënderbeu, është “qafir” dhe asgjë më shumë.

KUJDES: NË VIDEO KA GJUHË TË RËNDË FYESE

© KOHA.net

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...