Asociacioni është rruga drejt shpërbërjes së strukturave paralele, thotë Delawie [video]

16 Shkurt 2017 - 21:43      

Marrëveshja e Brukselit sqaron gjithë procesin e asociacionit të komunave me shumicë serbe. Ambasadori amerikan për Kosovë, Greg Delawie, thotë se ka ardhur koha që të fillojë zbatimi i kësaj marrëveshje.

Sipas tij, asociacioni është rruga drejt shpërbërjes së strukturave paralele.

“Asociacioni është rruga drejt shpërbërjes së strukturave paralele. Arsyeja për Asociacionin, arsyeja për tërë këtë marrëveshje është për të shtuar sovranitetin e Kosovës mbi tërë territorin e saj dhe për të marrë parasysh, në veçanti, fushat e shëndetësisë dhe arsimit ku gjuha është aq e rëndësishme për ofrimin e shërbimeve. Që të ndodhë kjo, duhet të ndodhë edhe gjëja tjetër. Duhet të shkojnë së bashku”, ka thënë ai.


Asociacioni është rruga drejt shpërbërjes së... by kohanet
comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...