Rama për ditën e Pavarësisë publikon foto të luftëtarëve të Kaçanikut

16 Shkurt 2017 - 21:30      

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në rubrikën e tij “Amarcord” në Facebook ka publikuar një foto të luftëtarëve të Kaçanikut me rastin e nëntë vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Ai e nis shkrimin e tij me: “Kaçanik të raftë pika, nuk e ditke çka asht frika!”.

“Duken vetëm një grusht në këtë foto, luftëtarët kosovarë të Kaçanikut më 1911 në një peisazh bukurie të egër. Por është vepra e tyre dhe e shumë të sakrifikuarve të tjerë në breza, që përkujtohen me nderim të madh në atmosferën e përvjetorit të nëntë të pavarësisë së Kosovës”, ka shkruar Rama në Facebook.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...