Çanta e harruar e një studenti shkakton panik në Filologjik

16 Shkurt 2017 - 19:31      

Një ditë pasi menaxhmenti i Rektoratit të Universitetit të Prishtinës, tha se kanë gjetur një letër kërcënuese në hapësirat e sallës së kuqe të Fakultetit Filologjik, sot gjatë ditës një çantë dore ka shkaktuar panik te studentët dhe stafi akademik i këtij fakulteti.

Çanta e braktisur për rreth 3 orë ka qëndruar në hapësirat e fakultetit, ku ka zgjuar dyshimet se në të mund të jetë një mjet shpërthyer.

Policia e Kosovës, e ka kontrolluar çantën rreth orës 16 ndërsa në të s’ka gjetur asgjë të dyshimtë.

Rreth po kësaj ore ka ardhur edhe pronari i çantës, i cili i ka thënë policisë se thjeshtë e kishte harruar atë në korridorin e këtij fakulteti.

Pas sqarimit të këtij rasti, fakulteti i është kthyer normalitetit.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...