Kurti, Selimi e Ahmeti vizitojnë Haradinajn në Francë

16 Shkurt 2017 - 19:37      

Krerët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Rexhep Selimi dhe Shpend Ahmeti kanë vizituar sot në Francë kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Këtë e ka bërë të ditur Ahmeti përmes një postimi në Facebook, ndërsa ka thënë se mbajtja e Haradinajt në Francë është padrejtësi, transmeton Koha.net.

“Shfrytëzuam pushimin e pavarësisë për ta vizituar Ramush Haradinajn në Strasbourg. Mbajtja e tij në Francë është padrejtësi. ‘Padrejtësia dikund është padrejtësi gjithkund’”, ka shkruar Ahmeti.

Haradinaj po vazhdon të mbahet në Francë, ku edhe ishte arrestuar për shkak të një fletarrestimi të Serbisë.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...