Nga gërmimet në veri s’gjendet gjë

16 Shkurt 2017 - 17:14      

Nga gërmimet që kanë filluar sot në mëngjes afër Urës së Ibrit në veriun e Mitrovicës nuk është gjetur asgjë.

Kështu konfirmoi për KosovaPress përfaqësuesi i familjarëve të pagjetur në Mitrovicë, Bajram Çerkini.

Ai tha se gërmimet kanë përfunduar dhe aty ka rezultuar të mos ketë asgjë.

Në këtë lokacion dyshohej se mund të jetë një varrezë masive, ndërsa gërmimet janë kryer nga Mjekësia Ligjore e EULEX-it.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...