Nisma: 17 Shkurti, festë motivuese për angazhimin tonë në shtetndërtim

16 Shkurt 2017 - 17:11      

Nisma për Kosovën uron gjithë qytetarët e Kosovës për festën e 17 shkurtit, ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Në urimin e saj Nisma për Kosovën, shkruan se në këtë ditë të veçantë për vendin, përkujton me mijëra dëshmorë që dhanë jetën për lirinë e vendit dhe falënderon bashkësinë ndërkombëtare për kontributin e dhënë për lirinë dhe shtetndërtimin e Kosovës.

“Në këtë ditë duhet të përkulemi para Komandantit legjendarë të UÇK-së, Adem Jashari dhe të gjithë dëshmorëve të kombit, ku si rezultat i gjakut të tyre dhe luftës së shenjtë të UÇK-së, ne sot gëzojmë lirinë. Dita e Pavarësisë së Kosovës është një festë motivuese për angazhimin tonë në shtetndërtim. Urime!”, thuhet në urimin e Nismës.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...