Serbët e Kosovës mbështesin Vuçiqin për president të Serbisë

16 Shkurt 2017 - 15:44      

Mitrovicë, 16 shkurt - Aleksandar Vuçiq gëzon mbështetje të plotë nga serbët e Kosovës për president të Serbisë. Siç raporton FoNet, ata këtë e bëjnë sepse me të e shohin mbijetesën në Kosovë.

Kjo agjenci e lajmeve të Beogradit citon anëtarin e Këshillit Ekzekutiv të Partisë Përparimtare Serbe, Branimir Stojanoviqin të ketë thënë se “Është e nevojshme që Serbia të jetë stabile dhe e fuqishme, të vazhdojë rrugën e zhvillimit dhe të reformave dhe të gjitha këto janë të mundshme vetëm me Aleksandar Vuçiqin president të Serbisë”, transmeton Koha.net.
Sipas tij shumica absolute e serbëve që jetojnë në Kosovë e mbështesin politikën e Aleksandar Vuçiqit dhe “këtë do ta dëshmojnë edhe në zgjedhje”.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...