Thaçi: Nëntë vitet e Pavarësisë tregojnë se kemi forcuar shtetin

16 Shkurt 2017 - 15:41      

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë fjalimit të tij në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për 9-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ka thënë se vitet e Pavarësisë tregojnë se Kosova është forcuar si shtet.

“Nëntë vite më parë përfundoi një ëndërr, për të filluar një tjetër. Sot kur vlerësojmë nëntë vite, e kuptojmë se sa larg kemi arritur. Se është ndërtuar shteti me gjithë vështirësitë që kemi pasur. Sot e kemi një Kosovë të re me ambicie për Bashkimin Europian”, ka thënë Thaçi.

Si e arritur e madhe e Kosovës gjatë këtyre nëntë viteve Pavarësi, Thaçi ka përmendur njohjet, punën e mirë të Policisë së Kosovës, FSK-në, dhe yjet muzikore si Dua Lipa e Rita Ora.

“Është Kosova e njerëzve që nuk dorëzohen. Është e njerëzve që gjejnë forcë për të ndërtuar shtetin. Kjo është fitorja e qytetarëve të Kosovës”, ka thënë veç të tjerash Thaçi.

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...