Thaçi mbërrin në SHBA në një vizitë zyrtare disaditore

7 Janar 2017 - 22:07      

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbërritur në SHBA ku do të zhvillojë një vizitë zyrtare disaditore.

Këtë a e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook.

“Sapo arrita në SHBA për një vizitë disaditore. Do të kem takime me zyrtarë të lartë të administratës amerikane, senatorë, kongresmenë, politikanë dhe miq të Kosovës”, tha ai, raporton Koha.net.

Presidenti deklaroi se “Kosova është e bekuar me mbështetjen amerikane”.

“Zoti e bekoftë Kosovën, SHBA-në dhe miqësinë tonë të përjetshme”, përfundoi presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.  

comments powered by Disqus

038 249 105     [email protected]    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...